خرما مضافتی

نرخ عمده خرما مضافتی

نرخ عمده خرما مضافتی نسبت به نرخ خرده این میوه دارای هزینه ای پایین تر می باشد. برای خرید انواع خرما مضافتی درجه یک و عالی با ما همراه باشید.

نرخ عمده خرما مضافتی

روند تولید خرما مضافتی

خرما مانند هر میوه ای برای تولید و رسیدن آن به مرحله برداشت، پخش و فروش مراحل زیادی را باید طی نماید. این مراحل از نظر های مختلفی انجام می شود و دچار به وجود آمدن تغییرات زیادی در راستای تولید خرما می گردد. به عنوان مثال این تغییرات می تواند شامل:

  • تغییر در رنگ میوه
  • تغییر در بافت میوه
  • تغییر در اندازه میوه
  • تغییر در مزه میوه
  • و …

باشد. تمامی این تغییرات در نهایت منجر به تولید یک خرما با رنگی مشکی، بافتی عالی و نرم، اندازه ای 3 الی 4 سانتی و طعمی شیرین و مرغوب خواهد شد.

رطب مضافتی یا خرما مضافتی

بسیاری از مردم این میوه را رطب مضافتی می نامند که در اصل این موضوع از اساس اشتباه است. در حقیقت خرما ها در ابتدا دارای رنگی سبز هستند که خورده نمی شود. خرما ها در این مرحله دارای مقداری آب و ناتن هستن و سفت و سخت می باشند. مزه ی آن به حدی تلخ است که قابلیت مصرف ندارد. اما با گذشت زمان از میزان آب و رطوبت آن کاسته شده و به قند آن افزوده می گردد. که باعث بهتر شدن مزه خرما می شود. این مرحله را مرحلهی خارک گویند. پس از مرحله خارک به مرحلهی دیگر آن رطب گویند که دارای اعتدال بوده و مزه ی شیرینی کم تری دارد و پس از رسیدن، خرما آماده برداشت می باشد.

نرخ خرما مضافتی

قیمت و نرخ عمده خرما مضافتی

برای اطلاع از نرخ عمده خرما مضافتی می توانید همین الان تماس بگیرید و از کارشناسان حوزه فروش جویا شوید. این نرخ ها بسته به میزان مود نیاز و درجه کیفی خرما دارای تفاوت هایی می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن