بدون دسته

فروش عمده خرما کلوته در اهواز

خرما کلوته خرمایی است که از نظر شکل ظاهری شباهت بسیاری به خرما مضافتی دارد. این نوع خرما از دسته خرما های مرطوب و یا نیمه خشک می باشد و دارای شیره ای با مقدار متوسط می باشد و هم چنین خرما کلوته دارای گوشت و بافتی نرم می باشد. این نوع خرما در ابتدا به رنگ قرمز می باشد و کم کم تغییر رنگ می دهد. تعداد بسیار زیادی از زمین های مناطق جنوبی کشور زیر کشت خرما کلوته می باشد. زمان برداشت این نوع خرما از اوایل ماه شهریور شروع شده و تا پایان ماه شهریور ادامه می یابد.

نحوه صحیح نگهداری از خرما

خرما میوه ای بسیار حساس می باشد و به دلیل رطوبت و شیره ای که دارد نیازمند نگهداری صحیح می باشد تا دچار کپک و خرابی نشود. خرما ها با توجه به میزان رطوبتی که دارند در سه دسته خرما خشک، نیمه خشک و مرطوب طبقه بندی می شوند. خرما از هر نوعی که باشد باید در ظرف های پلاستیکی و یا شیشه ای در یک محیط خنک نگهداری شود تا دچار شکرک و یا ترشیدگی نشود. اما توجه داشته باشید که خرما با رطوبت و شیره زیاد حتما نیازمند یخچال می باشد. خرما های مرطوب را می توان به مدت زمان 8 ماه تا یک سال درون فریزر نگهداری نمود.

نحوه صحیح نگهداری از خرما

تاثیر بسته بندی در صادرات خرما

خرما از مهم ترین محصولات کشاورزی صادراتی کشور می باشد که سالانه مقادیر بسیار بالایی از انواع آن به کشور های مختلفی در جهان صادر می شود. بسته بندی صحیح و شیک و مناسب با فرهنگ و سلیقه کشور های هدف می تواند تاثیر بسیار زیادی در صادرات موفق این نوع محصول داشته باشد. جهت اطلاع از قیمت خرید و فروش عمده خرما کلوته در زاهدان و اهواز در بهترین و شیک ترین بسته بندی ها و وزن های متفاوت با ما در تماس باشید.

تاثیر بسته بندی در صادرات خرما

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن