خرما مضافتی

فروش خرما ربی در جیرفت

خرما ربی یکی از انواع خرما های نیمه خشک و مرغوب ایرانی است که به دلیل رطوبت کمی که دارد دارای شرایط نگهداری و حمل و نقل بسیار راحتی بوده و هم چنین یکی از مناسب ترین گزینه ها برای صادرات می باشد. این نوع خرما در شهرستان ها و استان های جنوبی بسیاری در سطح کشور کشت و تولید می شود اما مرغوب ترین نوع آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان می باشد که در تعدادی از شهرستان های آن تولید می شود. این نوع خرما با نام طلای این استان شناخته می شود و سالانه مقادیز بالایی از آن به کشور پاکستان که در همسایگی آن قرار دارد صادر می شود.

آیا خرما میوه است یا خشکبار؟

شاید سوال بسیاری از افراد این باسد که خرما میوه است یا خشکبار؟ تمامی انواع خرما ها دارای رطوبت می باشند دو این رطوبت در همه آن ها متفاوت می باشد. بنابراین به دلیل رطوبت و شیره ای که خرما دارد نمی توان گفت که خرما جزء دسته خشکبار محسوب می شود بلکه خرما یک نوع میوه می باشد. خرما ها از نظر رطوبت به سه دسته خرما خشک، نیمه خشک و مرطوب تقسیم بندی می ش.ند که خرما ربی از دسته خرما های نیمه خشک محسوب می شود.

آیا خرما میوه است یا خشکبار؟

مصرف خرما همراه شیر

خرما به دلیل خواص بسیاری که دارد مصارف متعددی نیز دارد. یکی از معروف ترین مصارف خرما مصرف آن همراه شیر می باشد. خوردن شیر در وعده صبحانه و یا میان وعده ها یکی از مقوی ترین خوراکی ها برای افراد مخصوصا کودکان می باشد که سبب رشد استخوان ها و استحکام آن ها می شود. فروش عمده خرما کلوته در اهواز و هم چنین فروش خرما ربی در جیرفت در انواع بسته بندی های شیک و وزن های متنوع از طریق مجموعه ما در این سایت صورت می گیرد.

مصرف خرما همراه شیر

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن