خرما مضافتی

بازار پخش خرده خرما مضافتی

خرما مضافتی از جمله خرما های گوشتی محسوب می شود که دارای بافتی نرم بوده و رطوبت آن در محدوده 15 تا 35 درصد می باشد. به دلیل رطوبت بالایی که این نوع خرما دارد مناسب ترین و ضروری ترین مکان برای نگهداری آن جهت جلوگیری از خرابی و کپک زدن یخچال و سرد خانه ها می باشد. مرغوب ترین این نوع خرما در شهرستان بم کشت می شود که سطح زیر کشت آن چیزی حدود 28 هزار هکتار می باشد. یکی از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین انواع خرما های کشت شده در سطح کشور خرما مضافتی می باشد و هم چنین سالانه مقادیر بسیار بالایی از آن به کشور های دیگر صادر می شود.

زمان برداشت خرما

به زمان برداشت خرما فصل خرمایی گفته می شود که بسته به نوع خرما می تواند در محدوده مرداد ماه تا آبان ماه باشد. به دلیل اینکه خرما در شهرستان های متنوعی کشت و تولید می شود بنابراین زمان برداشت آن ها نیز با هم متفاوت می باشد. اطلاح دیگری که در بین اصناف خرما وجود دارد سال خرمایی نام دارد که از ماه شهریور شروع شده و تا سال بعد ادامه دارد. در زمان برداشت خرما گاهی قیمت گذاری نیز صورت می گیرد و بر اساس نوع و کیفیت خرما تعیین قیمت می شود.

زمان برداشت خرما

نحوه نگهداری خرما

بسته به نوع خرما و میزان رطوبت آن نحوه نگهداری آن نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال خرما مضافتی به دلیل رطوبت بالایی که دارد باید حتما در یخچال نگهداری شود اما خرما هایی مانند خرما ربی که نیمه خشک بوده و رطوبت کمتری دارند را می توان در بیرون از یخچال نیز برای مدتی نگهداری کرد. خرما را درون ظرف های پلاستیکی و یا شیشه ای در محیط خنک نکهداری نمایید. بازار خرده خرما مضافتی با پخش بهترین نوع خرما در مجموعه ما فعال می باشد.

نحوه نگهداری خرما

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن