خرما مضافتی

بازار خرما مضافتی در تهران

یکی از مهم ترین محصولات کشاورزی در ایران خرما می باشد که با توجه به آب و هوای مناسبی که استان های جنوبی و نیمه جنوبی کشور برای کشت خرما دارند این نوع میوه خوشمزه در انواع مختلفی تولید می شود. خرمایی که در ایران تولید می شود شهرت جهانی دارد و یکی از بزرگ ترین تولید کنند کان خرما در منطقه می باشد. در گذشته خرما در هنگام برداشت و یا بسته بندی و حمل و نقل کیفیت آن پایین می آمد اما امروزه با پیشرفت صنعت و به کار بردن دستگاه های پیشرفته و سرد خانه های مجهز ضایعات خرما تا حدودی کم شده است. اما توجه داشته باشید که صنعت برداشت و بسته بندی خرما هنوز نیازمند توجه و هزینه بیشتری است تا بتوان در بازار های جهانی به راحتی رقبا را حذف نمود.

خرما مضافتی

یکی از مهم ترین ارقام خرما در ایران خرما مضافتی می باشد که شهرت جهانی نیز دارد. این نوع خرما از دسته خرما های مرطوب محسوب می شود و شرایط نگهداری آن باید در دمای -5 تا +5 درجه سانتی گراد باشد. اندازه این نوع خرما درشت می باشد و دارای پوستی براق با رنگ بنفش تیره مایل به مشکی است. خرما مضافتی شیره زیادی دارد و پوست آن به راحتی از گوشت و بافت آن جدا می شود. این نوع خرما در تعدادی از شهرستان های کشور کشت می شود اما مرغوب ترین نوع آن مربوط به شهرستان بم از استان کرمان می باشد.

خرما مضافتی

فراورده های خرما

علاوه بر این که خود میوه خرما را می توان به صورت تنها مورد استفاده قرار داد فراورده ها و محصولات زیادی را نیز می توان از آن تولید کرد که از جمله آن می توان به شیره خرما و لواشک و استفاده در انواع شیرینی جات اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت ها و سفارش انواع خرما در وزن ها و بسته بندی های مختلف به بازار خرما مضافتی در اصفهان و تهران در این سایت مراجعه کنید.

فراورده های خرما

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن