بدون دسته

خرید خرما پیارم در بوشهر

خرما میوه ای است که از گذشته های خیلی دور در برنامه غذایی خانواده ها وجود داشته است. سابقه کشت خرما در جهان به هفت هزار سال پیش بر می گردد و در کل جهان حدود سه هزار نوع خرما وجود دارد که از این تعداد فقط دویست تا چهار صد نوع از آن برای مصارف انسانی کاربرد دارد. با توجه به این که نخل خرما برای رشد و باروری نیازمند آب و هوای گرم و خشک می باشد بنابراین در کل جهان تنها تعداد معدودی از کشور ها دارای شرایط آب و هوایی مناسب برای کشت خرما می باشند که کشور ایران یکی از این کشور ها می باشد. کشور های اروپایی فاقد شرایط آب و هوایی مناسب برای کشت خرما می باشند از این رو خرما را از کشور هایی مانند ایران وارد می کنند.

ویژگی های خرما پیارم

خرما پیارم نام یکی از مرغوب ترین و گران ترین انواع خرما های کشت شده در ایران می باشد که در شهرستان حاجی آباد در استان هرمزگان کشت می شود. این نوع خرما از ارقام صادراتی کشور محسوب می شود. از ویژگی های ظاهری آن می توان به ظاهری کشیده و پوستی چروک و نازک اشاره کرد. چروک بودن پوست این نوع خرما دلیل بر کیفیت پایین آن نمی شود بلکه از مشخصه های ظاهری آن می باشد.

ویژگی های خرما پیارم

فراورده های حاصل از خرما

مصرف خرما به صورت خام و تنها یکی از متداول ترین روش های مصرف این نوع میوه می باشد. اما خرما از خرما فراورده های دیگری نیز تولید می شود که همگی در صنعت بسیار مهم هستند. از جمله این فراورده ها می توان به تولید شیره خرما، لواشک، سرکه و استفاده در کلوچه و شیرینی جات اشاره کرد. خریداران و متقاضیان می توانند جهت خرید این نوع خرما در بوشهر به مرکز فروش خرما پیارم در این سایت مراجعه نمایند و خرید خود را ثبت سفارش کنند.

فراورده های حاصل از خرما

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن